Lezing “The Judgement of Pontius Pilate: A Critique of Giorgio Agamben”

by admin on oktober 4, 2016

Op donderdag 20 oktober geeft David Dusenbury een lezing genaamd ‘The judgement of Pontius Pilate: a critique of Giorgio Agamben’ aan de KU Leuven. De lezing begint om 18.00 in de kleine vergaderzaal van de rechtenfaculteit (Tiensestraat 41, Leuven).

Thema
In zijn recente essay ‘Pilate and Jesus’ (Rome 2013; Stanford 2015) beweert de Italiaanse rechtsfilosoof Giorgio Agamben dat Pontius Pilatus Jezus van Nazareth nooit formeel heeft veroordeeld. Tijdens deze voordracht, daarentegen, zal worden beargumenteerd dat Pilatus Jezus wel degelijk, pro tribunali, veroordeeld heeft tot de kruisdood, en dat Pilatus’ vonnis de Europese rechtstheorie op vaak onvermoede wijzen heeft vormgegeven.

Meer informatie

Deze post is ook beschikbaar in: Engels

Comments on this entry are closed.

Previous post:

Next post: