Lezing “Wantrouwen en het recht”

by admin on september 15, 2016

Op 21 september organiseert Studium Generale van de Universiteit Utrecht een lezing over wantrouwen en het recht. De lezing vindt plaats in het Academiegebouw en vangt aan om 20.00. De lezing bijwonen is gratis. Voor meer informatie kunt u terecht op de website.

Thema
De rechtspraak is één van de drie staatsmachten, met een eigen verantwoordelijkheid om behoorlijk te functioneren. Dat lijkt steeds lastiger. Verontruste rechters komen in opstand tegen bezuinigingen, schaalvergroting en standaardisatie. De samenleving en de politiek stellen hoge eisen en vragen om steeds sneller en hoger straffen. Het is maar de vraag hoe zinvol dat is. Prof. dr. Kees van den Bos (hoogleraar Empirische Rechtswetenschap, UU) onderzoekt in hoeverre burgers nog vertrouwen hebben in de rechtspraak.

Deze post is ook beschikbaar in: Engels

Comments on this entry are closed.

Previous post:

Next post: